Jeśli masz swojego video bloga i regularnie nagrywasz filmy wideo to wiesz, że najbardziej czasochłonnym procesem jest ich edycja.

Musisz obejrzeć cały film od początku do końca, powycinać fragmenty nieudane, niepotrzebne, kiepskie. Później ponownie obejrzeć, czy wszystko gra i dopiero kliknąć – „renderuj”… Jednym słowem dużo pracy.

Jednak nie musi tak być. Jest bardzo prosty sposób na skrócenie czasu edycji filmu wideo o przynajmniej 30%. Dzięki temu prostemu sposobowi dokładnie będziesz wiedział, w którym momencie nagrania popełniłeś błąd i gdzie trzeba przyciąć.

Nie musisz odsłuchiwać nagrania od „deski do deski” tniesz tam, gdzie jest to konieczne. Dzięki temu oszczędzasz bardzo, bardzo dużo czasu, który możesz poświęcić na rozwój swojego video bloga – szukanie nowych tematów, tworzenie produktu, optymalizację seo.

Sposób ten szczególnie się przyda jeśli montujesz filmy powyżej 5 minut długości. :)

Miłego oglądania,
Dawid

P.S. Czy korzystałeś z tego sposobu? Jakie są Twoje triki przyspieszające obróbkę filmu video? Podziel się w komentarzu poniżej. :)

{ 7 komentarzy }

Nie ma co ukrywać nagranie i upublicznienie swoich pierwszych kilku filmów video może być bardzo stresujące. Włączasz kamerę, widzisz zapaloną czerwoną lampkę i momentalnie serce zaczyna walić jak młot, jest ci gorąco, ściska cię w żołądku, nie wiesz co powiedzieć…

Zaczynasz się blokować…

Przez co zamiast się rozwijać stoisz w miejscu. Zamiast nagrywać kolejne filmy myślisz tylko, że powinieneś.

W tym odcinku podzielę się moim podejściem do nagrywania filmów oraz co ja robię, aby przezwyciężyć ten strach lub obniżyć go do takiego poziomu, gdzie zamiast paraliżować, motywuje do działania.

Strach przed video blogowaniem, strach przed kamerą to coś, co siedzi w środku, w twojej głowie. Kiedy to odblokujesz nagrywanie kolejnych video będzie dla ciebie normalna czynnością jak szczotkowanie zębów…

Zamiast zastanawiać się, co powiedzieć, jak to powiedzieć po prostu będziesz mówił i dzielił się swoją wiedzą, a zdania same będą się układały.

Ok. miłego oglądanie.

Pozdrawiam,
Dawid

P.S. Nagrałeś już pierwszy film? Pochwal się. Wklej link w komentarzach poniżej:)

{ 14 komentarzy }

Założenie swojego video bloga jest niezwykle ciekawym przeżyciem. W momencie wgrania swojego pierwszego filmu na YouTube przestajemy być anonimowi – cała Polska (świat) może nas oglądać … i oceniać.

Niestety w tym momencie najczęściej pojawiają się myśli zwątpienia – a co jeśli źle wyjdę i inni będą mnie krytykować, czy moje filmy video spodobają się widzom, czy mój blog się rozkręci? Na szczęście jest kilka prostych sposobów, które ułatwiają szybki start. Sposoby, dzięki którym nie będziesz musiał zastanawiać się, o czym nagrywać filmy video, tylko zaczniesz je tworzyć jeden po drugim z prawie gwarancją, że znajdą one swoją rzeszę fanów.

W tym video podzielę się jednym z takich sposobów, dzięki któremu w oczach Twoich widzów już od pierwszego video będziesz kreował się, jako dobre źródło informacji – ekspert.

Zapraszam do oglądania:)
Dawid

P.S. Daj mi znać w komentarzach poniżej – co Ciebie powstrzymuje przed rozpoczęciem video blogowania lub co Cię powstrzymywało kiedyś i sobie z tym już poradziłeś? :)

{ 2 komentarzy }

Mamy już niszę, w której chcemy rozpocząć video blogowanie, wiemy jak będzie nazywała się nasza domena, teraz czas na podjęcie decyzji gdzie założyć swojego bloga video?

W tym temacie jest kilka opcji, z których możemy skorzystać – płatnych i bezpłatnych. Pytanie, które zawsze należy sobie zadać, to co chcę osiągnąć. Wtedy jest łatwiej i szybciej podjąć decyzję.

W dzisiejszym filmie pokrótce przedstawiłem plusy i minusy każdej z trzech możliwości, z jakiej możesz skorzystać. Obejrzyj i podejmij decyzję.

Pozdrawiam,
Dawid

P.S. A jaka jest twoje zdanie na ten temat? Z jakiej opcji skorzystać?
Daj znać w komentarzach.

{ 0 komentarzy }


Drugim etapem bezpośrednio po wyborze niszy, w której chcemy się rozwijać jest wybór domeny.

Ciężka sprawa na pierwszy rzut oka, bo jest tyle możliwości, tyle różnych opcji i rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę. Można nabawić się bólu głowy lub odkładać decyzję w nieskończoność.

Postanowiłem zebrać moją wiedzę “do kupy” i podzielić się nią w dzisiejszym video.

Miłego oglądania,
Dawid

P.S. A jakie jest Twoje podejście do tego tematu? Może jesteś w trakcie poszukiwania domeny dla swojego video bloga i potrzebujesz pomysłów? Poproś o nie w komentarzach:)

{ 2 komentarzy }

Zdaję sobie sprawę, że czasami wybranie ciekawej i dochodowej niszy dla swojego video bloga może nastręczyć nie lada kłopotu. Stąd też pomyślałem, że ten serwis Ciebie zainspiruje. Ludzie z całego świata wpisują na nim jakie są ich cele życiowe.

Wyobraź sobie posiadać takie informacje – wiedzieć czego dokładnie pragną ludzie.

W serwisie, o którym mowa jest możliwość wybrania 100 najbardziej popularnych celów wszech czasów. Myślę, że jest to nieocenione źródło inspiracji do wyboru niszy lub tematu na produkt informacyjny.

Sam oceń:)

Po obejrzeniu filmu będziesz wiedział czego ludzie pragną?

Słoneczności,
Dawid

P.S. Jak zwykle daj znać w komentarzach co o tym myślisz? Może znasz inne przykłady serwisów, gdzie można by się zainspirować? Podziel się:)

{ 0 komentarzy }

Wybór właściwej niszy/tematu jest najważniejszym etapem w procesie budowania video bloga skazanego na sukces. Dlatego zanim zaczniesz cokolwiek robić głęboko się zastanów, czy dana nisza ma odpowiedni potencjał dochodowy. Chyba, że nie zależy Tobie na tym, aby docierać do jak największej liczby ludzi… takie moje małe wtrącenie;)

Do rzeczy:
W tym video dowiesz się jak wybrać właściwą, ciekawą i dochodową niszę dla swojego video bloga.

Poruszę w nim dwie główne kwestie, na które należy zwrócić szczególną uwagę, aby móc w miarę dużym prawdopodobieństwem określić niszę, w której znajdują się Twoi przyszli klienci, niszę w której jest potencjał dochodowy, niszę w której rozwijanie się będzie dla Ciebie przyjemnością.

Zachęcam do oglądania.

Oczywiście daj znać, co o tym wszystkim myślisz w komentarzach poniżej:) Może masz inne podejście do tego tematu? Może korzystasz z innych narzędzi? …

Pozdrawiam,
Dawid

P.S. Jeśli chcesz założyć swojego video bloga ale nie masz pojęcia jak to zrobić od strony technicznej. Przygotowałem specjalny video poradnik, w którym zabiorę Ciebie za rękę i przeprowadzę przez kolejne etapy budowania video bloga – hosting, wybór domeny, instalacja wordpressa, konieczne ustawienia, optymalizacja pod wyszukiwarkę …

Szczegóły znajdziesz klikając w link:
http://jak-zalozyc-video-bloga.promarketer.pl/

lub zapisz się bezpośrednio w formularzu obok –>

P.P.S. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany czy założyć video bloga vs. bloga pisanego, to koniecznie przeczytaj wpis na blogu: 4 powody, dla których warto założyć swojego video bloga

{ 10 komentarzy }

Zatem podjąłeś decyzję, że chcesz zacząć zarabiać w internecie. Masz pomysł, dużo zapału i motywacji, wiedzę lub dostęp do wiedzy. Postanawiasz, że pierwszym krokiem, który uczynisz, to założysz własnego bloga. W końcu większość osób tak robi rozpoczynając swoją przygodę z marketingiem internetowym.

Poczekaj… Nie rób tak jak oni…

Pójdź dwa kroki dalej i zamiast bloga załóż video bloga.

Jest szereg poważnych korzyści z tego płynących. Specjalnie dla Ciebie przygotowałem listę pięciu, które płyną z video blogowania. Mam nadzieję, że pomogą Tobie podjąć dobrą decyzję. czytaj dalej…

{ 3 komentarzy }

Sposobów na zwiększenie liczby subskrybentów Twojego kanał na YouTube jest wiele. Począwszy od najbardziej oczywistych – tworzenie ciekawych filmów wideo, poprawna optymalizacja kanału, poprawna optymalizacja opisów filmu (tytuł, opis, tagi), prawidłowe wykorzystanie adnotacji, aż do tych mniej oczywistych np. właściwe wezwanie do działania pod koniec wideo.

Dzisiaj chciałbym Tobie pokazać jeszcze inną metodę, która pozytywnie wpłynie na liczbę osób subskrybujących Twój kanał YouTube. Patent ten szczególnie przyda się dla wszystkich wideo blogerów, a mowa o widżecie subskrypcji.
Dokładnie taki jak widać obok –>

Jak go prawidłowo wstawić na bloga pokazuję w wideo. Prosta sprawa – 3 minuty roboty. Oczywiście przyda się Tobie poprawny kod do wklejenia. Oto on:

<iframe id=”fr” src=”http://www.youtube.com/subscribe_widget?p=add YouTube Username here” style=”overflow: hidden; height: 105px; width: 300px; border: 0;” scrolling=”no” frameBorder=”0″></iframe>

Miłego oglądania,
Dawid

P.S. Gdybyś miał kłopoty z dodaniem widżetu, to daj znać. Może będę mógł pomóc.

P.P.S. Jak będziesz miał chwilę, to napisz mi w komentarzach pod tym filmem, czy prowadzisz swojego video bloga lub czy nosisz się z takim zamiarem? Planuję ukierunkować moje porady i tworzyć więcej filmów pod kątem wideo blogowania. Twoje info zwrotne będzie dla mnie kierunkiem:)

{ 15 komentarzy }